Najlepszy wybór fotela biurowego

Przy zakupie fotela biurowego należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Najważniejszymi z nich niewątpliwie są elementy takie jak oparcie czy siedzisko. Dobrze także, jeśli fotel ma podłokietniki, które znacznie podnoszą komfort pracy. Czasami pojawiają się jednak wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniej podstawy fotela.

Jezdna podstawa

Fotel biurowy dzięki podstawie na kółkach można swobodnie przesuwać po całym stanowisku pracy. Ważną kwestią budowy podstawy jest jej pięcioramienność, która gwarantuje stabilność fotela zarówno podczas jeżdżenia nim po podłodze, jak i wykonywania obrotów siedziska. Fotele biurowe, które zbudowane są na podstawie czteroramiennej łatwiej się przewracają, a tym samym są mniej praktyczne. Podstawa tego typu umożliwia obracanie fotela wokół osi pionowej, co ułatwia pracę (zobacz w galerii sklepu www.ergo-fotel.pl/fotele-obrotowe-marki-ergomax-ergohuman).

Ergomax Flexi Plus

Regulacja wysokości

Fotel biurowy przeznaczony do pracy przy komputerze koniecznie musi posiadać możliwość regulacji wysokości, która pozwoli na jak najlepsze dostosowanie siedziska do powierzchni biurka, a tym samym zapewni prawidłowe ułożenie kręgosłupa oraz stóp na podłodze. Przyjmuje się, że przeciętna regulacja powinna wynosić 40-50 cm, jednak im większy zakres, tym lepiej.

(odwiedzin - 50 times)

Comments are closed.