Jak korzystać z muzykoterapii?

Muzykoterapia, czyli leczenie przez muzykę, zdobywa coraz większą popularność. Nic dziwnego, ponieważ korzyści wynikające z używania muzyki do terapii są nie do przecenienia. Muzykoterapia pomaga przy wielu schorzeniach. Między innymi leczeniu bólu, ADD, nadciśnienia tętniczego, depresji, odporności i wielu innych. Dużo szpitali korzysta już z pomocy muzykoterapeutów głównie do leczenia bólu. Muzykoterapeuci mogą pomóc także w wielu innych kwestiach, jak na przykład stres.

Ale jak możemy korzystać z dobroczynnych wpływów muzyki na własną rękę?

Muzyka może być stosowana w życiu codziennym dla relaksu, szukamy wówczas muzyki relaksacyjnej, spokojnej, z wolnymi rytmami.
W celu uzyskania energii, gdy czujemy się wykończeni pracą. Wówczas słuchamy utworów z rytmami szybszymi i mocniejszym przekazem.
Jako swoiste katharsis gdy mamy do czynienia ze stresem emocjonalnym. Najlepsze są wówczas utwory, które lubimy, przypominają dobre momenty w życiu, lub dobrze się przy nich czujemy. Działanie muzyki jest nie do przecenienia w przypadku stresu, a terapia dostępna absolutnie wszędzie. Wystarczy telefon i słuchawki.

Źródło: http://koscierski.info/wiadomosc,35715,Nadcisnienie-tetnicze-czy-mozemy-przeciwdzialac.html

(odwiedzin - 47 times)

Comments are closed.